خانه نمایش پروانه جشنواره جشنواره سینمایی

خانه: نمایش پروانه جشنواره جشنواره سینمایی جشنواره جهانی حسین نمازی فیلم آپاندیس

گت بلاگز بین‌الملل معنای کرامت و عزت را امام خمینی(ره) به ما یاد داد / شیخ نعیم قاسم

معاون دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد که این جنبش معنای کرامت و عزت را از امام خمینی(ره) آموخته هست.

معنای کرامت و عزت را امام خمینی(ره) به ما یاد داد / شیخ نعیم قاسم

به گزارش گروه بین الملل گروه تحریریه سایت جوان، شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به تاثیرات اندیشه و راه امام خمینی (ره) در شکل گیری جریان مقاومت در این کشور گفت: معنای کرامت و عزت و معنویت را امام به ما یاد داد.
شیخ قاسم عصر جمعه در مراسم بزرگداشت بیست و هشتمین سالروز ارتحال امام خمینی (ره) که از سوی سفارت کشور عزیزمان ایران در لبنان برگزار شد افزود: امام خمینی در روند تحول از وابستگی به سمت استقلال و از تسلیم به مقاومت یک جهش بنیادین در سطح منطقه ایجاد کرد. او جمهوری اسلامی را نمادی از جمهوری دین و علم و قدرت ساخت و از راه و روش مقاومت حمایت کرد.

عبارات مهم : ایران
وی تصریح کرد: امام ما را در مسیر دین استقامت بخشید و به وحدت و پیمودن مسیر مقاومت تشویق کرد و در راه آزاد سازی خاک یاریمان کرد و معنای کرامت و عزت و معنویت را به ما یاد داد.

شیخ نعیم قاسم با اشاره به برگزاری انتخابات اخیر ریاست جمهوری در کشور عزیزمان ایران گفت: در برابر دیدگان دنیا مردم کشور عزیزمان ایران با شور و نشاط و با آزادی کامل نامزد مد نظر خود را برگزیدند و رهبر انقلاب نیز در حمایت از این دستاورد بزرگ و مثال زدنی مانند کوه ایستاده است.
ولی در طرف برابر چه می بینیم؟ عده ای به دنبال روباهی افتاده اند و از او جهت حمایت از گوسفندان یاری می خواهند. بذل و بخشش چهارصد و هشتاد میلیارد دلار از پول های مردمی که گرفتار پرسشها اقتصادی هست، مهمترین مقدمه فروپاشی است و سال ها و ماه های آینده نتیجه این تصمیم ها را نشان خواهد داد.
به گفته شیخ قاسم، امام خمینی دو دسته از مردم و مسئولان را رسوا کرد؛ یک دسته حاکمان مستبدی هستند که به دنبال دنیا افتاده اند و از شدت آلودگی نهر جاری دین هم قادر به پاک کردن آنها نیست و دسته دوم علمایی هستند که نقاب دین بر صورت زده اند و ادعای خلاف دارند. این ها نمی توانند نور ایمان را خاموش سازند بلکه نور ایمان آنها را مغلوب خواهد کرد.
وی ادامه داد: امروز این دو دسته را در صحنه یمن مشاهده می کنیم. مجاورت منزل کعبه و میلیون ها نسخه قرانی که چاپ و توزیع می کنند نخواهد توانست جنایت های آنها در حق مردم مظلوم یمن را جبران کند. مردم یمن که چیزی جز کرامت و آزادی نمی خواهند در برابر دیدگان جهانیان کشته می شوند و منزل هایشان ویران می شود ولی صدایی از دنیا متمدن و دموکراتیک درنمی آید.
دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به حکومت سعودی گفت: آنها با وحشی گری های خود هیچگاه نماینده اسلام نبوده و نیستند، بلکه جنایت های آنها همواره آنان را رسوا کرده هست. نوری که با آمدن امام خمینی از کشور عزیزمان ایران تابید حقایق را برملا کرد و در دنیا توسعه پیدا کرد.
شیخ نعیم قاسم با اشاره به اولویت مساله فلسطین در نگاه امام خمینی گفت: امام خمینی مساله فلسطین را از محاصره حکومت های عربی خارج کرد و در دامان اسلام اصیل قرار داد.
دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: ما امروز در مقاومت مردانی داریم که در سایه تعلیمات و تفکر امام تربیت شده است اند و توانستند طعم شکست را به ارتش شکست ناپذیر اسرائیل بچشانند. دو حماسه بزرگ «آزاد سازی خاک لبنان» و «پیروزی در جنگ سی و سه روزه» و پیروزی های دیگر در فلسطین و غزه از نتیجه های رشادت های آنها بود.
وی به تحولات سوریه نیز پرداخت و گفت: ایستادگی سوریه و شکست پروژه خاورمیانه بزرگ کار کوچکی نبود. این احتمال وجود داشت که منطقه به یکباره دگرگون شود و یکپارچه در خدمت اسرائیل قرار گیرد. ولی با دخالت مردان خدا، منطقه رشادت بی نظیری از خود نشان داد تا نقشه های آمریکا و صهیونیست ها در پشت دروازه های دمشق به خاک سیاه بنشیند.
معاون دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه اسرائیلی ها با تهدیدهای گاه و بی گاه خود علیه لبنان خود را دلخوش کرده اند افزود: آنها نیز می دانند که شرایط فعلی به دلایل متفاوت اجازه جنگ افروزی تازه در لبنان را به آنها نمی دهد، با این وجود به آنها می گوییم که آمادگی های مقاومت در دفاع از لبنان، از لحاظ تعداد و کمیت و کیفیت و تجربیات بسیار توسعه یافته است و اسرائیل باید نسبت به شروع جنگ دلواپس باشد ولی ما هیچ نگرانی از وقوع جنگ نداریم و آنها عاجزتر از آن هستند که در برابر کسانی که جمجمه های خود را به خدا سپرده اند یارای جنگیدن داشته باشند.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ایران | لبنان | امام خمینی | بین الملل | حزب الله | لبنان | معاون دبیرکل حزب الله | سید حسن نصرالله

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog