خانه نمایش پروانه جشنواره جشنواره سینمایی

خانه: نمایش پروانه جشنواره جشنواره سینمایی جشنواره جهانی حسین نمازی فیلم آپاندیس

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اصلاح‌طلبان مسئولیت بر مسند نشاندن روحانی را قبول کنند / حق‌شناس

دبیر کل حزب پیشروی اصلاحات گفت: در ایجاد نابه سامانی ها همه ما جریان های سیاسی مقصریم و رای ما اصلاح‌طلبان بود که روحانی را بر مسند ریاست جمهوری نشانده و ما بای

اصلاح‌طلبان مسئولیت بر مسند نشاندن روحانی را قبول کنند / حق‌شناس

حق شناس: اصلاح طلبان مسئولیت بر مسند نشاندن روحانی را قبول کنند

عبارات مهم : ایران

دبیر کل حزب پیشروی اصلاحات گفت: در ایجاد نابه سامانی ها همه ما جریان های سیاسی مقصریم و رای ما اصلاح طلبان بود که روحانی را بر مسند ریاست جمهوری نشانده و ما باید مسئولیت این امر را قبول کنیم.

به گزارش فارس، همایش ملی منزل احزاب امروز با حضور دبیران کل و اعضای بعضی احزاب رسمی کشور برگزار شد.

اصلاح‌طلبان مسئولیت بر مسند نشاندن روحانی را قبول کنند / حق‌شناس

در این مراسم، علی شکوری راد دبیر کل حزب اتحاد ملت در سخنانی اظهار داشت: کشور ما در شرایط بحران فزاینده اقتصادی واقع شده است است و از سخنان دیشب رییس جمهور نیز می توان این امر را دریافت و شاید از سال 96 و روی کار آمدن ترامپ پرسشها کنونی آینده نگری می شد.

احزاب در حل بحران کشور محلی از اعراب ندارد

وی افزود: ما با مردمی مواجهیم که منتظر جواب چه باید کرد هستند ولی مسئولیت و عاملیت کجاست؟ بنده به عنوان دبیر کل یک حزب صراحتا می گویم که احزاب در حل بحران کشور محلی از اعراب ندارد.

دبیر کل حزب پیشروی اصلاحات گفت: در ایجاد نابه سامانی ها همه ما جریان های سیاسی مقصریم و رای ما اصلاح‌طلبان بود که روحانی را بر مسند ریاست جمهوری نشانده و ما بای

شکوری راد تصریح کرد: ما اهالی تحزب در قبال آینده مردم و کشور احساس مسئولیت می کنیم و صراحتا اعلام می کنم که اعتراض های مردمی که بر پایه برنامه ریزی احزاب نباشد خطرناک خواهد بود.

دبیر کل حزب اتحاد ملت گفت: ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا جهت شرکت ملل و 6-1 تعیین وظیفه میکند و اروپایی حتی نمیتوانند شرکت های خود را مجاب به همکاری با کشور عزیزمان ایران کنند.

وی ادامه داد:وضعیت اقتصادی حاکم امروز اگر ما را به نفت در برابر غذا برساند دیگر مبحث انتخابات ،حقوق شهروندی و کرامت مهم نخواهد بود.

اصلاح‌طلبان مسئولیت بر مسند نشاندن روحانی را قبول کنند / حق‌شناس

روحانی قدر رای مردم را ندانست

شکوری راد خاطر نشان کرد: روحانی قدر رای مردم را ندانست و بعید میدانم در بحران فزاینده امروز کاری بتواند انجام دهد و در حال حاضر مقام معظم رهبری باید با ارائه راهکاری کشور را از مصیبت نجات دهند.

دبیر کل حزب پیشروی اصلاحات گفت: در ایجاد نابه سامانی ها همه ما جریان های سیاسی مقصریم و رای ما اصلاح‌طلبان بود که روحانی را بر مسند ریاست جمهوری نشانده و ما بای

همچنین علی صوفی دبیر کل حزب پیشروی اصلاحات در سخنان خود گفت: ما در کشوری هستیم که نظام سیاسی آن از حرکت عظیم انقلاب اسلامی به وجود آمده و ما جهت حفظ آرمانهای این انقلاب خون بهای زیادی داده ایم.

وی افزود: در قانون مطرح شده است که احزاب جهت کسب قدرت به وجود آمده اند، ولی این امر تنها انگیزه ما نیست و به دنبال حق طلبی هستیم تا از وضع نامطلبوب کنونی به اوضاع خوبی برسیم.

اصلاح‌طلبان مسئولیت بر مسند نشاندن روحانی را قبول کنند / حق‌شناس

صوفی تصریح کرد: مجلس باید قانونی تعیین کند که جلوی رد صلاحیت های بی قانونی را بگیرد تا اداره کشور به دست حق طلبان بیفتد نه آنان که در طی 4 سال منافع شخصی را دنبال می کنند و منافع ملی جهت آنها ارزش ندارد.

امروز باید به نفع یکدیگر کنار بروند

دبیر کل حزب پیشروی اصلاحات با طرح این پرسش از حسن روحانی که در سیاست هایش منافع ملی کجاست؟ بیان کرد: امروز باید یا در مدیریت کشور وحدت ایجاد کرد و یا به نفع یکدیگر کنار برود و اگر مصلحت کشور است یک نظامی امور را در دست بگیرد.

در همایش ملی امروز منزل احزاب، محمد جواد حق شناس عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی نیز طی سخنانی بیان داشت: ما در روزهای بسیار دلواپس کننده ای هستیم و التهاب و نگرانی وجود همه ما را فرا گرفته است.

از فتنه دی با تقبل هزینه ای گزاف عبور کردیم

وی افزود: چند ماهی زیاد نیست که از فتنه دی ماه می گذرد و ما توانستیم از آن برهه با تقبل هزینه ای گزاف عبور کنیم.

حق شناس تصریح کرد: چند روزی است که پایتخت کشور عزیزمان ایران درگیر امواجی از اعتراضات عمومی در حوزه مرکزی شهر است و اوضاع اقتصادی و اجتماعی ما متاسفانه حال خوبی ندارد.

وی ادامه دارد: ما پزشکان جامعه هستیم و باید به مداوای دردهای کشور بپردازیم آیا که در مراکز تصمیم گیری و اقتصادی اختلال زیاد است.

احزاب یک جمع دانشجویی نیست که تنها فریاد بکشند

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: احزاب یک جمع دانشجویی نیست که تنها فریاد بکشند، بلکه باید جهت حفظ ارامش جامعه تلاش کند آیا که گره های پیچ در پیچ کشور در سایه آرامش حل خواهد شد.

اصلاح طلبان مسئولیت بر مسند نشاندن روحانی را قبول کنند

حق شناس بیان کرد: در به وجود آمدن نابه سامانی ها همه ما جریان های سیاسی مقصریم و رای ما اصلاح طلبان بود که روحانی را بر مسند ریاست جمهوری نشانده و ما باید مسئولیت این امر را قبول کنیم ،همچنین رییس جمهور حق دارد که وزرای خود را گزینش کند و نباید به او تحمیل شود.

وی گفت :اگر رفتارما صحیح باشد و به رای مردم احترام گذاشته شود همانطور که 40 سال از پرسشها عبور کردیم 40 سال آینده نیز در برابر استکبار خواهیم ایستاد.

دبیر کل حزب پیشروی اصلاحات در آخر خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم مسیر درست را طی کنیم راهی جز توجه به جایگاه احزاب وجود ندارد و 250 شبه حزب نمیتواند جهت کشور دردی دوا کند .

بزرگترین موفقیت دشمن های انقلاب فاصله افکندن میان مردم و مسئولین بود

در ادامه، حسین کمالی دبیر کل حزب اسلامی کار هم گفت: بزرگترین موفقیت دشمن های انقلاب فاصله افکندن میان مردم و مسئولین بود آیا که مسئولین در ساختمانهای حفاظت شده است به سر بردند و مردم دیگر نتوانستند آنها را از نزدیک دبده و تعامل داشته باشند.

وی افزود: شرایط به گونه ای شده است که بخشی از مردم پیامهای خود را از طریق پیامک به مسئولین انتقال یافته می کنند و زمانی که مسئولان با مردم سخن می گویند این گفتگو به تعامل دو طرفه شباهتی ندارد.

امروز خطر تا پشت دروازه های کشور آمده است

کمالی تصریح کرد: امیدوارم نشست امروز مقدمه ایجاد گفتگویی باشد که ملت و دولت بتوانند با هم سخن بگویند آیا که امروز خطر تا پشت دروازه های کشور آمده و دشمن های قصد توطئه جهت کشور عزیزمان ایران را دارند و عمده علت بروز این امر ناشی از عدم وجود گفت وگوی متقابل میان مردم و دولت است لذا مسئولان بدانند که دولت به معنای قوه مجریه نیست بلکه تمام سه قوه را در برمی گیرد.

دبیر کل منزل احزاب خاطر نشان کرد: در بسیاری از کشورها احزاب از پایه های شکل دهنده دموکراسی هستند و برنامه های خود را به مردم و دولت ارائه میدهند، ولی در کشور ما متاسفانه این گونه نیست و بعضی از افراد که بر مسند قدرت تکیه زده اند یا احزاب را جهت خود خطر احساس کرده و یا به آن نگاه ابزاری داشته اند.

بنابر این گزارش، اسماعیل جبارزاده معاون سیاسی وزیر کشور نیز در ادامه همایش ملی احزاب کشور عزیزمان ایران با اشاره به سیاست های وزارت کشور راجع به فعالیت احزاب اظهار کرد: امروز وزارت کشور و کمیسیون ماده 10 احزاب به عنوان متولی مهم احزاب متفاوت تر از همه ادوار گذشته در خدمت احزاب و تشکل های سیاسی است و مشاهده می کنیم که با همدلی که در این کمیسیون وجود دارد اغلب مصوبات با اتفاق آرا تصویب می شود.

وی گفت: نگاه به احزاب در کمیسیون مربوطه در وزارت کشور نگاهی حمایتی و مثبت است و اگر مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد با همدلی موجود جهت آن راهکارهایی ارائه می شود.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان اینکه کمیسیون ماده 10 احزاب به صورت تمام و کمال در خدمت احزاب هست، خاطر نشان کرد: تاکنون هر آنچه که از سوی کمیسیون ماده 10 یا معاونت سیاسی با عنوان حمایت از احزاب در اختیار وزیر کشور قرار گرفته با استقبال ایشان مواجه شده است است که این عنوان می تواند بیانگر فرصتی تازه جهت ادامه نقش آفرینی احزاب در کشور باشد.

جبارزاده با اشاره به سیاست های کلی دولت تدبیر و امید راجع به فعالیت احزاب گفت: معمولا دولت ها خود را بی نیاز از مشورت با احزاب و نقش آفرینی آن ها در جامعه و حضور در عرصه های مدیریتی کشور می دانند ولی در دولت دوازدهم این آمادگی وجود دارد که به هر میزان که احزاب خواستار باشند، فضا جهت فعالیت در اختیار آن ها قرار بگیرد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با تأکید بر لزوم فعالیت کاربردی تر احزاب در کشور گفت: امروز دیگر از مرحله تأکید بر ضرورت حضور و نقش آفرینی احزاب گذر کرده ایم و همه اهمیت این عنوان را پذیرفته ایم. در مرحله بعدی باید به شکل کاربردی تر احزاب بپردازیم.

معاون سیاسی وزیر کشور با اشاره به عناوین مقاله های ارائه شده است در همایش ملی احزاب اظهار کرد: متأسفانه همه 12 عنوان مطرح شده است در این همایش مربوط به پرسشها زیربنایی است و هیچ کدام مباحث روز کشور را مشمول بر نمی شود. این انتظار وجود دارد که احزاب وارد مرحله عملیاتی و کاربردی شوند.

جبارزاده ادامه داد: در شرایطی که نتانیاهو یک روز جهت اوضاع آب کشور عزیزمان ایران و روز دیگر با روپایی زدن راجع به کشورمان صحبت می کند و اینکه کشور با پرسشها اقتصادی مختلفی مواجه است لذا باید وارد کار شده است و با عملیاتی کردن کارها خود هم در برابر کارها نتانیاهو بایستند و هم جهت برون رفت کشور از پرسشها پیش رو راهکارهایی بیاندیشند.

وی با تقدیر از احزابی که جهت حضور مردم در روز قدس بیانیه صادر کردند و اعضای خود و دیگران را جهت حضور در این راهپیمایی دعوت کردند، اظهار کرد: از احزاب این انتظار وجود دارد که در همه عرصه ها ایفای نقش و اظهارنظر کنند. امروز با توجه به اینکه کشور در شرایط خاصی واقع شده است است احزاب و سیاسیونی که دل در گرو انقلاب و مردم دارند باید زیاد از گذشته فعالیت کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور با انتقاد از فعالیت احزاب در کشور گفت: متأسفانه فعالیت بسیاری از احزاب در کشور محدود به دوران انتخابات ها و بعضا انتصابات ها شده است هست. این در شرایطی است که امروز در کشور جهت خدمت به مردم در قالب تفکرات متفاوت آمادگی های مورد نیاز وجود دارد.

جبارزاده با اشاره به وجود جنگ روانی علیه کشور عزیزمان ایران در اینترنت اظهار کرد: امروز از طریق رسانه های متفاوت و اینترنت میلیون ها حرف در قالب جنگ روانی علیه ملت کشور عزیزمان ایران بمباران می شود. در این شرایط وظیفه همه ما آن است که با تمام وجود در سنگر دفاع از مردم و انقلاب اسلامی باشیم؛ همان طور که مردم در گذشته ثابت کرده اند که مردمان روزهای سخت هستند، امروز نیز شرایط سخت موجود را پشت سر خواهند گذاشت آیا که ما کسانی هستیم که انقلاب اسلامی را در اوج وحدت و هشت سال دفاع مقدس را با جان و مال خود به پیروزی رساندیم. قطعا امروز نیز با وحدت و همدلی در جنگ اقتصادی و سیاسی که با آن مواجه هستیم پیروز خواهیم شد.

وی با بیان اینکه شرط حضور پیروزمندانه و مقتدرانه در برابر دشمن همدلی هست، خاطر نشان کرد: در این زمینه احزاب می توانند پرچمدار و پیش رو توده های مردم باشند.

معاون سیاسی وزیر کشور در آخر با تأکید بر اینکه وزارت کشور با تمام وجود در کنار احزاب و حامی و پشتیبان آن ها هست، گفت: وزارت کشور از احزاب حمایت می کنند تا بتوانند نه تنها در عرصه های سیاسی بلکه در عرصه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و عمرانی ایفای نقش کنند.

واژه های کلیدی: ایران | سیاسی | فعالیت | اقتصادی | سیاسیون | حسن روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog