خانه نمایش پروانه جشنواره جشنواره سینمایی

خانه: نمایش پروانه جشنواره جشنواره سینمایی جشنواره جهانی حسین نمازی فیلم آپاندیس

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی بیانیه اتحادیه عرب علیه کشور عزیزمان ایران

شورای اتحادیه عرب در نشست روز سه‌شنبه در سطح وزیران خارجه در قاهره بیانیه‌ای را صادر کرد که در آن ادعاهای بی‌اساسی علیه کشور عزیزمان ایران مطرح شده است است.

بیانیه اتحادیه عرب علیه کشور عزیزمان ایران

بیانیه اتحادیه عرب علیه ایران

عبارات مهم : ایران

شورای اتحادیه عرب در نشست روز سه شنبه در سطح وزیران خارجه در قاهره بیانیه ای را صادر کرد که در آن ادعاهای بی اساسی علیه کشور عزیزمان ایران مطرح شده است است.

به گزارش ایسنا، به نقل از الریاض، شورای اتحادیه عرب در بیانیه نهایی مدعی شد: امارات باید بر جزایر سه گانه (تنب کوچک، تنب بزرگ و ابوموسی) حاکمیت کامل داشته باشد و تمام کارها و تلاش های امارات جهت باز بعد گیری این سه جزیره مسالمت آمیز و قابل تایید است.

بیانیه اتحادیه عرب علیه کشور عزیزمان ایران

در این بیانیه همچنین ادعا شده است است که ما اشغال جزایر سه گانه و نقض حاکمیت دولت امارات از سوی کشور عزیزمان ایران را محکوم می کنیم و این کارها در منطقه بی ثباتی و ناامنی ایجاد می کند و صلح و امنیت بین المللی را ترساندن می کند.

وزیران خارجه کشورهای عربی همچنین مدعی شدند: کشور عزیزمان ایران در امور داخلی کشورهای عربی دخالت می کند و ما حمله به سفارت عربستان در پایتخت کشور عزیزمان ایران و کنسولگری آن در مشهد را مجدد محکوم می کنیم و مسوولیت این کارها بر عهده کشور عزیزمان ایران است و از کشور عزیزمان ایران می خواهیم که به توافقات و معاهدات بین المللی و به خصوص توافق وین در مورد روابط دیپلماتیک در سال 1963 پایبند باشد.

شورای اتحادیه عرب در نشست روز سه‌شنبه در سطح وزیران خارجه در قاهره بیانیه‌ای را صادر کرد که در آن ادعاهای بی‌اساسی علیه کشور عزیزمان ایران مطرح شده است است.

در این بیانیه ادعا شده است است: از کشور عزیزمان ایران می خواهیم که به بیانات خصمانه، کارها وسوسه برانگیز و حملات رسانه ای علیه کشورهای عربی آخر دهد. لیکن این کارها دخالت آشکار در امور داخلی کشورهای عربی به شمار می رود. از کشور عزیزمان ایران می خواهیم که به حمایت خود از درگیری های فرقه ای و مذهبی که موجب بحرانی تر شدن این درگیری ها در منطقه می شود، آخر دهند و از شبه نظامیان و احزاب مسلح در کشورهای عربی حمایت نکند.

در بیانیه نهایی شورای اتحادیه عرب وزیران خارجه مدعی شدند: ما دخالت کشور عزیزمان ایران در امور داخلی بحرین و همچنین دخالت در بحران سوریه را محکوم می کنیم و این دخالت می تواند نتیجه های خطرناکی بر آینده، امنیت، حاکمیت، ثبات و وحدت ملی سوریه داشته باشد.

این بیانیه مدعی شده است است که کشور عزیزمان ایران در امور داخلی یمن دخالت می کند و از نیروهای مخالف دولت قانونی یمن حمایت می کند و این امر تاثیر منفی بر امنیت و ثبات یمن، کشورهای همسایه و منطقه داشته است.

بیانیه اتحادیه عرب علیه کشور عزیزمان ایران

واژه های کلیدی: ایران | بیانیه | اتحادیه عرب | کشورهای عربی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog